V osrčju naših prizadevanj je predanost ohranjanju prostranih gozdnih površin. Kočevsko se ponaša z impresivnim številom ohranjenih in zavarovanih območij, kjer se ohranjajo dragoceni ekosistemi, tam pa so svoj prostor našle tudi številne divje živali. Na tem področju smo v preteklih nekaj letih digitalizirali Pragozd Krokar in omogočili "VR vstop" vanj, saj je siceršnje vstopanje v takšna zavarovana območja prepovedano.
Na Kočevskem se zavedamo pomena varovanja biotske raznovrstnosti ter si prizadevamo k vzpostavitvi zdravih ekosistemov za ohranitev edinstvenega živalskega sveta in spodbujanje ekološkega ravnovesja. Na tem področju smo za svojo izjemno zgodbo naše destinacije posvečene programom opazovanja medveda kot metode ohranjanja populacije rjavega medveda na Kočevskem v letu 2020 osvojili 2. mesto GREEN DESTINATION STORY AWARDS. Na Kočevskem jezeru smo vzpostavili nov ribolovni režim in označili 15 ribolovnih mest, izvedeno pa je bilo tudi čiščenje nižjih plasti vode v jezeru z namenom zagotavljanja ohranitve krajine in urejene okolice jezera.
Obiskovalce vabimo k raziskovanju naravnih znamenitosti, hkrati pa spodbujamo trajnostne turistične prakse. Na Kočevskem imamo že lep nabor trajnostno odgovornih nastanitev, ki goste tudi same osveščajo o bolj trajnostnem potovanju in jih spodbujajo k zmanjševanju odpadkov in recikliranju. Za ponudnike in druge turistične deležnike redno organiziramo različna izobraževanja, ki ozaveščajo o pomenu ohranjanja okolja. Z vključevanjem načel trajnostnega turizma si želimo, da lahko obiskovalci doživijo lepoto regije in hkrati zmanjšajo svoj vpliv na ekosistem.
Kočevsko še naprej ostaja zavezano trajnostnemu razvoju in ohranjanju naravne dediščine. S svojimi proaktivnimi prizadevanji za ohranjanje narave, pobudami za trajnostni turizem in drugimi aktivnostmi utiramo pot v bolj zeleno in trajnostno prihodnost.
Spodaj ali na tej povezavi si lahko ogledate infografiko s pregledom trajnostnih aktivnosti destinacije Kočevsko med leti 2020 in 2023.